Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu

30.10.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’ nin 60. maddesi tüm yüksek gerilimli kuvvetli akım tesislerinde sorumlu elektrik mühendisi bulunmasını zorunlu kılmaktadır.

Elektrik Yüksek Gerilim Tesislerinde can ve mal güvenliğini risklerinin azaltılması, ekonomik kayıpların minimize edilebilmesi için gerekli işletme çalışmalarının yürütülmesini üstlenen yetkili elektrik Mühendislerine “Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu” denir.

Yüksek Gerilim İşletme sorumluluğu hizmeti sağlayacak elektrik mühendislerinin, E.M.O.(Elektrik Mühendisleri Odası) tarafından verilen S.M.M. “Elektrik Yüksek Gerilim Tesisleri İşletme Sorumluluğu” ve belgesine sahip olmaları gerekmektedir.

Trafo Merkezleri Periyodik Bakım

Trafo işletme sorumluluğu üstlenilen tesislerde periyodik trafo ve kesici bakımlarının yapılması da Ethos Enerji tarafından sağlanan hizmetler arasındadır. Trafo bakım işlemleri, değerli müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun doğrultuda hafta içi ya da hafta sonu yapılabilmektedir.

YG işletme sorumluluğu Ethos Enerji tarafından sağlanan tesislerde, paratoner ölçümü, topraklama ölçümü, elektrik iç tesisat denetimi ve raporlanması hizmetleri de gerçekleştirilmektedir.

Yüksek Gerilimde İşletme Yapılması Nedir ?

ETHOS Enerji, Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’ne uygun olarak, işletmenizde yüksek gerilim işletme sorumlusu elektrik mühendisi ve *EKAT’lı personeli ile Trafo Merkezlerinizde Yüksek Gerilim hücrelerinde manevra yapmaktadır. Profesyonel ekibimiz sahada OG kablo başlığı, yüksek gerilim priz montajı, demontajı ve bakımlarını işletmeniz bünyesinde gerçekleştirmekteyiz. Elektrik mühendisi tarafından her ay düzenli raporlama yapılarak işletmeniz can ve mal güvenliğini, risklerinin azaltılması ve ekonomik kayıpların minimize edilebilmesini  gerçekleştirmekteyiz.

*Elektrik Kuvvetli Akım Tesislerinde yüksek akımlarda çalışabilme belgesidir.