Aydınlatma Projesi Üzerinde Çalışma Presiplerimiz

Aydınlatma ile ilgili projeleri icra ederken, sanki bir mimari proje tasarım sürecindeymiş gibi; insan-mekan ilişkisi, insan-ışık ilişkisi, ışık-malzeme ilişkisi, mekanda geçirilen zaman, uluslararası kalite standartları, mekan kullanım senaryoları, enerji tasarrufu, armatür seçimi, mimari detaylar, gerekli meblağ gibi faktörler baz alınarak; projeyi çok boyutlu bir şekilde analiz etmek gerekmektedir.
Aydınlatma projelendirme çalışmalarında firmamızın takip ettiği iki temel aşama bulunmaktadır.
zumtobel-turkiye
1.Proje Hazırlık Adımı :
Mimari çizim halinde bize gelen iç ve dış proje kaynaklarından ya da bu tarz bir kaynak mevcut değilse bizzat biz keşif yaparak gerekli dokümanları toplamaktayız. Ardından; bu çizimleri, portföyümüzde bulunan ürünlerimizi kullanarak aydınlatma projelerine dönüştürüp müşteriye sunmaktayız.
Keşif-inceleme çalışmaları esnasında, müşterinin talep ettiği ürünün adet gereksinimi ile alakalı gerekli hesaplamaları yaparak, sipariş edilen değerden farklı bir değer çıkması halinde optimum durumu sağlayacak olan adet değerini tavsiye niteliğinde müşterilerimize sunarak süreci iletişimsel anlamda dinamik bir hale getirmekteyiz.

Bahsi geçen bu çalışma etaplarını, test ortamımızda gerekli testlerden başarıyla geçen ürünlerin IES dosyalarını kullanarak Autocad, Dialux, 3DSmax, Relux, Photoshop gibi aydınlatma ve arayüz destek programları aracılığıyla yapmaktayız. Gerçekleşen simülasyonlardaki aydınlık değerleri, standartlar dikkate alınarak yapılmaktadır.

2.Operasyon Adımı :
Proje, müşteri tarafından kabul gördükten sonra uygulama safhasında alanda gerekli ön hazırlıklar yapılarak devreye alma işlemi yapılır. Sonrasında gerekli aydınlık ölçümleri yapılarak taahhüt tamamlanmış olur.
Aydınlatma işlerinizde keşif, malzeme seçimi, simülasyon, projelendirme, uygulama ve devreye alma süreçlerinde profesyonel ve tecrübeli ekibimiz hizmetinizdedir.